Děti úplňku

Benefiční kalendář “Labyrint světa a ráj srdce” je vyvrcholením víc jak 10leté práce ilustrátora Mirka Huptycha.

Celý výtěžek z jeho prodeje věnuje projektu Děti úplňku na výstavbu bydlení pro lidi s autismem v Měšicích u Prahy, kde dostanou lidé s autismem patřičnou podporu a budou moci prožít důstojný život.

Proto firma Abydos zakoupila část těchto kalendářů v rámci podpory lidí s autismem.

Kalendář je navíc tištěn oboustranně na dva roky (2023–2024) a z jednotlivých listů je možné sestavit panoramatický obraz.

Hospic sv. Jiří v Chebu

Hospic sv. Jiří v Chebu dělá nesmírně těžkou a záslužnou práci, proto si týmu Hospicu sv. Jiří nesmírně vážíme a snažíme se přispět k jejich práci. Podpora člověka ve stáří je totiž v dnešním světě stále důležitější.  

Danielka

Danielka je dcera našeho zaměstnance Jirky Štamberka. Trpí těžkým tělesným i mentálním postižením. Potřebuje nepřetržitou péči, a aby se mohla rozvíjet, i velké množství kompenzačních pomůcek. Jirka je v situaci, kdy musí zvládnout nejen starost o dvě děti, ale také na rodinu vydělávat. Rozhodli jsme se, že v tom Jirku nenecháme a vymýšlíme způsoby, jak Jirkovi pomoci. Pořádáme sbírky, běháme pro Danielku s aplikací Strava a Jirkovi vycházíme pracovně vstříc. Máme radost, že můžeme pomoci v rozvoji Danielky a Jirkovi
v ulehčení těžké životní situace. 

Integrovaná střední škola Cheb

Od roku 2015 se Abydos jako partner ISŠ Cheb podílí na projektu „Modernizace strojů a zařízení školních dílen pro kvalitní výuku.“ Hlavním cílem projektu je vytvoření adekvátních podmínek pro moderní výuku žáků, odpovídající evropskému standardu, získání moderního a kvalitního vzdělávacího centra pro studenty a osoby určené k rekvalifikaci, a to všech věkových skupin, primárně ve spádové oblasti okresu Cheb.

V roce 2018 jsme navázali na předešlou spolupráci s ISŠ Cheb. V rámci projektu Centrum odborného a praktického vzdělávání ISŠ Cheb nabízíme odborné exkurze pro žáky a učitele odborných předmětů, umožňujeme vykonávání odborných školních praxí, případně zajišťujeme duální vzdělávání s individuálním přístupem pro zájemce o budoucí uplatnění u firmy Abydos.

Integrovaná střední škola Cheb spolupráce projekt Modernizace strojů

Čestmír Šíma – strongman

Čestmír Šíma je nejsilnější český muž. Jeho úspěchy ale překračují i české hranice, je mistrem světa v mrtvém tahu a pravidelně se umisťuje na předních příčkách v silových soutěžích. Jeho nasazení, píle a houževnatost jsou nevídané, proto neváháme ho v jeho aktivitách podpořit. Pochází z Aše, kde ho můžete potkávat také v místním fitnness centru. Zajímá se o zdravý životní styl a své ověřené zkušenosti, rady a tipy předává i našim zaměstnancům v rámci projektu Zdraví. 

Strongmen’s Games

Tradiční mezinárodní soutěž nejsilnějších mužů střední Evropy v několika disciplínách, která se každoročně koná v Aši.